Spalinové ventilátory EXODRAFT

(dříve EXHAUSTO)

 

Špičkový dánský výrobek firmy EXODRAFT (v roce 2011 přejmenována z EXHAUSTO CDT, která byla založena v roce 1957).

Spalinové ventilátory EXODRAFT jsou speciálně vyvinuté ventilátory odolné vůči vysokým teplotám (trvale 250°C, špičkově až 400°C s použitím speciální distance), s odolností vůči korozi (vyrobeno ze slitin hliníku) a produktům vzniklým spalováním všech paliv.

Spalinové ventilátory EXODRAFT se osazují na ústí komína za účelem zajištění potřebného podtlaku (tahu) v celém komínovém průduchu. Spalinové ventilátory zajišťují bezpečný a spolehlivý odvod spalin bez ohledu na změnu klimatických podmínek.

Spalinové ventilátory EXODRAFT nejen minimalizují zanášení komínových průduchů a kouřovodů pevnými částmi ze spalování, ale konstantním tahem také optimalizují spalovací proces pro topeniště s atmosférickým spalováním, otevřené krby, olejová topeniště a kotle na tuhá paliva. Zajišťují spolehlivě podtlak v komíně i při nežádoucích účincích větru v okolí ústí komína, odvádí spolehlivě spaliny při náběhu spotřebiče (odstraní kouření do místnosti), odvádí i chladnější spaliny, které nevytvářejí dostatečný přirozený tah, přispívá k rovnoměrnému přívodu vzduchu na spalování.

Montují se na ústí komína, ať už keramického nebo i nerezového (s použitím příruby). K ventilátoru je nutno přivést napájení 220V (3x1,5mm2), elektrický příkon je od 35W do 150W.

Přesné určení typu ventilátoru provedeme nejlépe ve výpočetním software KESA ALADIN v závislosti na typu a provedení komínu, kouřovodu a hlavně spotřebiče. Orientační cena – od 850 EUR bez DPH.

Spalinový ventilátor EXODRAFT RS

Spalinový ventilátor EXODRAFT RS

Spaliny jsou odváděny vodorovně, pouze pro tuhá paliva.

 

Spalinový ventilátor EXODRAFT RSV

Spalinový ventilátor EXODRAFT RSV

Spaliny jsou odváděny skrz ventilátor, pro tuhá, kapalná i plynná paliva.

 

Automatická regulace EXODRAFT EBC 20

Automatická regulace EXODRAFT EBC 20

Popis: Exodraft EBC 20 je automatika pro řízení odvodu spalin, která byla vyvinuta pro řízení spalinových ventilátorů Exodraft. EBC 20 je možné propojit s regulací více kotlů.

 

Manuální regulace EXODRAFT EFC16

Manuální regulace EXODRAFT EFC16 a EFC18

Regulátor EFC16 slouží pro plynulou regulaci otáček spalinových ventilátorů. Otočným knoflíkem lze spalinový ventilátor uvést do chodu, vypnout. Poloautomatická regulace EFC18 má navíc teplotní čidlo, které ventilátor vypne v okamžiku, kdy teplota na ústí komína klesne pod stanovenou teplotu.

Pouze pro tuhá paliva

 

Manuální bezdrátová regulace EXODRAFT EW41

Manuální bezdrátová regulace EXODRAFT EW41

Regulátor je bezdrátový, slouží k řízení otáček ventilátoru, bez nutnosti elektrického vedení do blízkosti kamen/krbu/spotřebiče. Pouze pro pevná paliva.

 
 
 

Novinky

Kontaktujte nás

KOMITECH spol. s.r.o.

Na Blatech 825, 395 01 Pacov

ikonka_email_1info@komitech.cz

ikonka-telefon565 442 231

  ikonka-mobil777 995 551

  ikonka-mobilFacebook

ikonka-mobilGoogle +

Zvolte komu dotaz odeslat
souhlasím se zpracováním osobních údajů