Akumulační kamna Wolfshoeher

Německá firma Wolfshöher působí na trhu již od roku 1856 a po celou dobu se zabývá vývojem a výrobou kvalitního kamnářského šamotu.

STAVEBNÍ MATERIÁLY

V naší nabídce naleznete hladké šamotové desky, cihly a rádiusy různých velikostí v kvalitě šamotu HBO+. Tento speciální kamnářský šamot lze použít ve všech částech kachlových kamen nebo otevřeného krbu. Je velmi dobře opracovatelný (měkký), ale přesto má velmi dobrou mechanickou pevnost. Díky vysoké pórovitosti se docílí táhlého a tudíž rovnoměrnějšího předávání tepla.

V kvalitě HBO+ nabízíme také drážkované šamotové desky, cihly a rádiusy s povrchem pro lepší přilnavost omítky. Pomocí tohoto speciálního profilování povrchu (rozšiřující se dřážky) se docílí několikanásobně vyšších adhezních pevností vrstev omítky na šamotových deskách. Tyto tvarovky jsou určeny ke stavbě vnějších omítaných sálavých stěn krbů a kachlových kamen, přičemž díky tenké struktuře (3 cm) je zaručeno rychlé a rovnoměrné ohřívání.

Těžký šamot v kvalitě HSM umožňuje naakumulovat více tepelné energie do stejného objemu materiálu a tudíž ideální ke stavbě akumulačního jádra krbu.

Z dalšího sortimentu doporučujeme šamotové hrudisky ideální pro konstrukci stropů kamen nebo jako lavice; cihlové hurdisky na místa s malými teplotními změnami či dvoudrážkové desky k výstavbě libovolných formátů ohnišť.

TAHOVÉ SYSTÉMY

Pomocí tahových tvarovek s drážkou a perem sestavíte spalinové tahy individuálně stavěných kamen se vzduchovou mezerou. Alternativou potom jsou šamotové tvarovky ve čtyřech různých výškách s drážkou a perem a děrami pro spojení.

IZOLAČNÍ MATERIÁLY

Pro tepelné izolování krbů a kamen od stěn slouží izolační vermikulitové desky. Materiál desek je zdravotně nezávadný, s nízkou prašností při zpracování a snadnou zpracovatelností. Vermikulitové desky do spalovací komory mohou sloužit jako deflektor či náhrada za poškozené díly vystýlky topeniště.

MALTY, OMÍTKY A LEPIDLA

Nabízíme malty pro vyzdívku topenišť, spalinových tahů ze šamotových materiálů i pro venkovní plášť, žáruvzdorné lepidlo na šamot i omítky pro omítání zděných kamen, kamenných soklů a kamnových sopouchů.

Stáhnout všechny fotografie

Novinky

Kontaktujte nás

KOMITECH spol. s.r.o.

Na Blatech 825, 395 01 Pacov

ikonka_email_1info@komitech.cz

ikonka-telefon565 442 231

  ikonka-mobil777 995 551

  ikonka-mobilFacebook

ikonka-mobilGoogle +

Zvolte komu dotaz odeslat
souhlasím se zpracováním osobních údajů