Komíny

Komín je nezbytnou a neodmyslitelnou součástí každé obytné stavby. Ne nadarmo se často používá rčení o „teple domova“. Není nad to si za chladných večerů zatopit v krbu či kamnech a nechat se zahřát sálajícím teplem a kolébat praskáním hořícího dřeva. Ale aby mohl být zážitek dokonalý, je nutné také mít funkční a kvalitní komínový systém, který nám ušetří mnoho starostí. Jaké druhy takových systémů existují?

Druhy komínů

V základním rozdělení si vystačíme se dvěma skupinami. Nejjednodušším a nejlevnějším řešením jsou takzvané jednovrstevné komíny, které se hojně používaly hlavně v minulosti. Dnes se používají především pro renovaci stávajících komínů, případně pro odvod zplodin z míst, kde nelze složitější komínový systém postavit. Jejich výhodou je především snadná manipulace a nekonečné možnosti ohýbání a tím i provedení systému členitou stavbou. Moderní jednovrstevné komíny se napojují přímo na topný spotřebič, především na pevná či kapalná paliva. Vyrábějí se z vysokolegované oceli, která je velmi odolná a trvalá a snese vysoké zatížení. Jednovrstevné komíny se skládají z dílců, které se svařují dohromady a jejich tloušťka se volí podle topného spotřebiče a spalovaného materiálu.

Vícevrstevné komíny

Tyto komíny se skládají běžně ze tří vrstev, tedy z komínové vložky, izolační vrstvy a vnějšího komínového pláště. Všechny použité materiály musí splňovat přísné požární předpisy a být odolné i proti ostatním vnějším vlivům stavby či prostředí. Vložka se sestává často z jednovrstevného komínového systému, který je pro větší tepelnou efektivnost odizolován od vnějšího pláště. Ten se pak volí v závislosti na druhu a vzhledu stavby, stejně jako podle přání zákazníka.

V našem obchodě naleznete tyto komíny.

Novinky

Kontaktujte nás

KOMITECH spol. s.r.o.

Na Blatech 825, 395 01 Pacov

ikonka_email_1info@komitech.cz

ikonka-telefon565 442 231

  ikonka-mobil777 995 551

  ikonka-mobilFacebook

ikonka-mobilGoogle +

Zvolte komu dotaz odeslat
souhlasím se zpracováním osobních údajů