Akumulační krby

Akumulační krb, jak už z názvu vyplývá, je schopen naakumulovat tepelnou energii a vydávat ji do okolí pozvolným sáláním. Při tom všem je však zachován vzhled a design standardního krbu. Krb je postaven ze speciálních materiálů jako například šamot, z něhož se poté sáláním uvolňuje tepelná energie do okolního prostoru. Principielně krb funguje tak, že aktivně přikládám přibližně tři hodiny (celkem tři dávky paliva) a poté dalších cirka pět hodin krb sálá akumulované teplo do svého okolí.

Velice oblíbené jsou krby kombinované, které mají ventilační mřížky. Při potřebě rychlého tepla zkrátka otevřete mřížky a z akumulačního krbu se stane krb teplovzdušný. Po uzavření mřížek se z krbu stává zpět akumulační.

Sálání jako princip předávání tepelné energie je velice zdravé a příjemné. Energie je de facto uvolněna z pláště krbu z takzvané teplosměnné plochy a šíří se kolmo na tyto plochy jako infračervené záření. Jakmile narazí na nějaký předmět, tak jej ohřeje. Nepřehřívá tak zbytečně vzduch v místnosti.

Stáhnout všechny fotografie

Novinky

Kontaktujte nás

KOMITECH spol. s.r.o.

Na Blatech 825, 395 01 Pacov

ikonka_email_1info@komitech.cz

ikonka-telefon565 442 231

  ikonka-mobil777 995 551

  ikonka-mobilFacebook

ikonka-mobilGoogle +

Zvolte komu dotaz odeslat
souhlasím se zpracováním osobních údajů