Stavby kamen, krbových kamen, teplovodních a horkovzdušných krbů

KAMNA - jednoduše řečeno, kamna jsou sálavá topidla skládající se ze zděného topeniště (případně topeniště pro akumulační provoz), tahového systému a vnějšího sálavého pláště. Kamna jsou určena jako zdroj tepelné energie s dlouhou dobou setrvačnosti. To znamená, že kamna dimenzujeme tak, aby jsme co nejlépe pokryly teplotní ztrátu místnosti, nebo celého objektu s minimálním požadavkem na obsluhu. Stavba kamen je věcí nejen designu, ale především správného spočítání, aby byla pohoda z dodaného tepla co největší. Před samotnou stavbou kamen provádíme vizualizaci kamen v daném interiéru, aby zákazník věděl přesně jak budou kamna vypadat ještě než začne samotná realizace a mohl za včasu udělat případné změny a doladění celého projektu. 

Teplovodní krby - dovedou skloubit krásu hoření standardního krbu s centrálním vytápěním vašeho domu. Dnešní moderní topidla je možno provozovat s účinností nad 80 % (jen méně než 20 % energie odchází do komína), s nádherným hořením a dokonale čistým nezakouřeným sklem. Většinu vytvořené tepelné energie krb odevzdá přes výměník do akumulačního zásobníku (takzvané akumulační nádrže), z něhož je energie čerpána dle předem zvoleného programu; například do radiátorů či podlahového topení. Stručně řečeno topení v krbu a vytápění domu jsou dva nezávislé procesy.

Teplovzdušné (konvekční) krby - jsou jednoduché pro výstavbu, nenáročné na použitý materiál a jsou zcela nezávislé na elektrické energii. Principielně fungují díky konvekci neboli proudění vzduchu. Ten studený vstupuje ve spodní části do komory krbu, kde se ohřívá a teplý vystupuje zpět do místnosti horním otvorem (nejčastěji ventilační mřížkou). Po odevzdání části tepla do stropních a stěnových konstrukcí domu začne ochlazený vzduch klesat a v důsledku podtlaku se vracet zpět do komory krbové vložky. Díky takové cirkulaci vzduchu mají teplovzdušné krby velice rychlý náběh tepla. Velmi častým jevem u teplovzdušných krbů je vysoká teplota v oblasti hlavy a nízká teplota v oblasti nohou.

Krbová kamna - jsou přem smontovaná topida umožňující částečnou funkci všech předchozích typů. Fungují především jako horkovzdušné krby s částečnou akumulací, která může u některých typů dosáhnout až 8hodin naakumulované energie. Další variantou jsou teplovodní krbová kamna která umožňují konvekční vytápění kombinovat s ukládáním tepelné energie do vody a případných akumulačních nádrží. Pro výběr kamen je důležitý faktor i vzhled, který můžeme vybírat z různých materiálu od plechu, přes kamený a pískovcový obklad až po kachle.

Poptat realizaci:               POPTÁVKA 

nebo e-mailem: info@komitech.cz           telefonicky: 777 995 551           faxem: 226 015 012

 

                           20190319_135533   

       20191128_122635

20191206_123307

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Stáhnout všechny fotografie

Novinky

Kontaktujte nás

KOMITECH spol. s.r.o.

Na Blatech 825, 395 01 Pacov

ikonka_email_1info@komitech.cz

ikonka-telefon565 442 231

  ikonka-mobil777 995 551

  ikonka-mobilFacebook

ikonka-mobilGoogle +

Zvolte komu dotaz odeslat
souhlasím se zpracováním osobních údajů