STAVBA NEREZOVÝCH KOMÍNŮ, KOMPLETNÍ SANACE STÁVAJÍCÍCH KOMÍNŮFrezovani_2

NEREZOVÉ KOMÍNY - stavbou nerezových komínů se zabýváme více než 15 let a díky těmto zkušenostem jsme schopni vymyslet a realizovat komín a kouřovod prakticky v každém místě a ke každému spotřebiči. Komín tvoří nerezové potrubí obalené tepelnou izolací (s minerálním nebo keramickým vláknem) ve vnějším nerezovém plášti, který slouží jako nosná konstrukce komína. Komín je vhodný do všech typů staveb, montuje se po fasádě nebo interiérem, je možné procházet stropy i střešními plášti. Systém třívrstvého nerezového komína umožňuje rychlou montáž bez příprav nutných pro zděné systémy.

VLOŽKOVÁNÍ A SANACE KOMÍNŮ - provádíme je materiálem vhodným pro daný typ spotřebiče, ke kterému komín vložkujeme. Nejčastěji se vložkují komíny pro tuhá paliva, zde používáme systém s nerezovou vložkou pevnou nebo flexibilní. Flexibilní nerezovou vložku pro tuhá paliva používáme v případech kdy zakřivení komínového průduchu neumožňuje použití pevné nerezové vložky. Pevná nerezová vložka třídy oceli 1.4404 se pro vložkování na tuhá paliva používá v síle materiálu 0,6mm, 0,8mm a 1mm, pro speciální použití se dá objednat vložka žáruvzdorná tř.oceli 1.4828 s použitím do 1000°C, nebo u spotřebičů na paliva s vysokým obsahem chemických látek lze použít vložku kyselinovzdornou tř.oceli 1.4539 s teplotou spalin do 400°C.

FRÉZOVÁNÍ KOMÍNŮ - frézování znamená rozšiřování komínového průduchu, kterým jsou odváděny spaliny od spotřebiče (kotel, kamna, krb). Provádí se z důvodů rekonstrukce, sanace komínů (většinou starší domy), při změně spotřebiče, který vyžaduje větší průměr komína. Frézování komína je příprava na vložkování komína nerez vložkou. Princip frézování: frézovací hlava - rotor se spustí dovnitř komína, kde pomocí vysokých otáček postupně opracovává vnitřní zdivo a drolí je na drobný prach. Tímto způsobem je možné rozšířit vnitřní průměr komína až o 1/3. Lze vyfrézovat i mírně zakřivený komín. 

Svým zákazníkům nabízíme kompletní řešení sanace komínů od výpočtu spalinové cesty až po přestavbu komínů v půdním a nadstřešním prostoru. Součástí realizace je i oprava oplechování komína a povrchová úprava komína. V mnoha případech realizujeme rekonstrukci komína společně s dodávkou krbových kamen nebo stavbou krbu. Jako každá stavba nebo rekonstrukce je třeba i komín zlegalizovat sepsáním Revizní zprávy spalinové cesty. Tuto zprávu nabízíme ke každé kompletní realizaci, kterou provádíme.

Poptat realizaci:               POPTÁVKA 

nebo e-mailem: info@komitech.cz           telefonicky: 777 995 551           faxem: 226 015 012

 
Stáhnout všechny fotografie

Novinky

Kontaktujte nás

KOMITECH spol. s.r.o.

Na Blatech 825, 395 01 Pacov

ikonka_email_1info@komitech.cz

ikonka-telefon565 442 231

  ikonka-mobil777 995 551

  ikonka-mobilFacebook

ikonka-mobilGoogle +

Zvolte komu dotaz odeslat
souhlasím se zpracováním osobních údajů