Komíny KOMI - CIHLA

KOMI CIHLA je třísložkový systémový keramický komínový systém nejvyšší kvality, tvořený kalibrovaným cihelným střepem, speciální tepelnou izolací a keramickou šamotovou vložkou. Meziprostor tvárnice a vložky je po celé délce odvětrán tzv. zadním odvětráním, což umožňuje ochlazování komínového průduchu a zajišťuje ochranou funkci při úniku spalin do tohoto meziprostoru. Cihelné tvárnice mají stavební výšku 250mm, keramické vložky 330mm (připojovací a čistící díly 660mm) a izolace se dodává v 0,5m vysokém modulu a je vložena kolem vložky v jednom kuse. Tvárnice jsou opatřeny v rozích otvory  pro armování komínového tělesa. Tvárnice jsou slepovány stavebním lepidlem pro přesné zdění, díky čemuž je možné postavit komín za jeden pracovní den. V nabídce ke komínovému systému máme různé doplňky pro udržení stabilyty komína, dále redukce pro dopojení spotřebiče, různé hlavice a komínové stříšky a další izolační i jiné materiály potřebné pro bezpečnou stavbu komína.

Označení

 • třísložkový komínový systém KOMI CIHLA

Průměry komínových průduchů (mm)

 • 140 – 160 – 180 – 200

​Klasifikace

 • EN 13063: T600 N1 D 3 G50 (při vyhoření sazí)

 • EN 13063: T400 N1 W 2 050 ( při mokrém provozu)

​Použití

 • pro všechny druhy staveb

 • pro všechny druhy paliva – pevná, kapalná, plynná ( pouze pro podtlak)

 • pro komíny s přirozeným tahem

Výhody

 • rychlost a flexibilita dodávek komínů až k Vám na stavbu naší dopravou s proškolenými pracovníky v oblasti montáže komínů. Řidič je schopen vysvětlit jak komín založit, jak postavit, jak ukončit díky jeho praxi v montáži komínů. 

 • doprava pouze za 500,-Kč na místo dodání

 • elegantní, lehké a efektivní řešení komínové hlavy, které na rozdíl od konkurenčních systémů řeší problémy se zatékáním do odvětracích otvorů dilatačních manžet, nebo zafoukání pod různé konické klobouky, bez potřeby jakkoliv mechanicky upravovat krycí desku (vrtání děr apod.). Nerezová krycí deska se jednoduše pomocí navařených upevňovacích tyčí zasune do armovacích otvorů a uchytí pomocí chemické kotvy.

 • použitím tzv.univerzální základové jímky nahrazujeme široký sortiment jímek používaných u konkurenčních produktů a zároveň odbouráváme různé zakládací desky či zátky a podobná řešení

Typy komínových tvárnic Průměr (mm) Rozměry (mm)
Jednoprůduchová 140 – 200 420x420x250
Jednoprůduchová s ventilační šachtou 140 – 200 580x420x250

 

 

 

Výstřižek dimenzování komínů tuhá paliva

 

 

 

 
 
 
 
 
Stáhnout všechny fotografie

Novinky

Kontaktujte nás

KOMITECH spol. s.r.o.

Na Blatech 825, 395 01 Pacov

ikonka_email_1info@komitech.cz

ikonka-telefon565 442 231

  ikonka-mobil777 995 551

  ikonka-mobilFacebook

ikonka-mobilGoogle +

Zvolte komu dotaz odeslat
souhlasím se zpracováním osobních údajů